طراح چت (چت بات) دقیقا چیست و به چه کار میآید؟

03/11/2019

طراح چت نرم افزاریست که خالق گفتگوست. با طراح چت (چت بات ) میتوانید دیالوگ داشته باشید وخواسته های خود را مطرح کنید اما پیش از هر چیز باید بدانید که طراحان چت (چت باتها) دو دسته هستند : کلاسیک و باهوش.

چت بات  (طراح چت) نرم افزاریست که میتواند با یک کاربر به گفتگو بپردازد که برای اولین برای برای مصارف پزشکی با نام الیزا در سال 1966ساخته شد. الیزا یک روان درمانگر مجازی بود که با بیماران صحبت میکرد و به آنها کمک مینمود. الیزا از گفتمان یک روان شناس استفاده میکرد یعنی به الیزا آموزش داده بودند که همانند یک روانشناس با بیماران وکاربران صحبت کند. الیزا در حقیقت یک طراح چت بود. با طراحی چت و خلاقیت به کاربران پاسخ میداد. الیزا آنقدر طراح چت خوبی بود که کاربران هیچ کدام متوجه نشدند که با یک چت بات در حال مکالمه هستند. بسیاری از آنها با الیزا ارتباط احساسی برقرار کرده بودند! و این یعنی یک موفقیت بزرگ برای طراح چت (چت بات) الیزا.

تنها پس از گذشت چند سال، امروزه طراح چت (چت بات) تبدیل به یک ابزار قدرتمند بازاریابی و مشتری مداری شده است. اما چگونه؟ طراح چت (چت بات) به هدف مشتری مداری و کمک به کاربران برای انتخاب محصول و مشاوره دادن به آنان و پاسخ به پرسشهای بیشمار و گاها تکراری آنان طراحی شده است. یک طراح چت (چت بات) 7روزهفته و 24 ساعت شبانه روز میتواند در دسترس و اختیار شما و کاربران باشد.

اگر بخواهیم بطور خاص طراح چت (چت بات) را تعریف کنیم، طراح چت (چت بات) رسانه ای جهت دیالوگ با کاربران است. یک دیالوگ آنلاین جهت راهنمایی مشتری و پاسخ به سوالاتشان و ثبت سفارشات و پیگیری آن.

انواع مختلف طراح چت (چت بات) چیست ؟

بر اساس موقعیت و هدف استفاده از طراح چت (چت بات) انواع مختلفی از آنها وجود دارد :

  • طراح چت (چت بات) ساده یا پایه : این نوع طراح چت (چت بات) بر اساس مکالمات از پیش تعیین شده وقالبهای آماده شده جهت چت عمل میکند و هوشمند نیست. تنها کاری که با این طراح چت (چت بات) باید انجام دهیم این است که روی کادرها میبایست کلیک کنیم تا گفتگو ها انجام شود. پاسخ های این طراح چت (چت بات) از پیش تعریف شده میباشد. تعامل با این طراح چت (چت بات) سریع و البته محدود است چرا که کلید واژه هایی که به وی آموزش داده شده محدود میباشند.

طراح چت (چت بات) متحول شده یا هوشمند : این ربات ها با قابلیت درک زبان طبیعی ساخته شده اند و چارچوبی پیچیده دارند. کاربر با تایپ کلمات و جملاتش طراح چت (چت بات) را وادار میسازد که آنها را درک کند. چت با این طراحان چت (چت باتها) موجب هوشمندتر شدنشان میشود. آموزشی که به طراح چت (چت بات) داده شده موجب میشود که به دقیق ترین شکل ممکن پاسخ دهد انگار که شخصی با هوش انسانی پشت صفحه مانیتور نشسته و با شما چت میکند. طراح چت (چت بات) هوشمند پیچیدگی هایی بسیار بیشتر از طراح چت (چت بات) کلاسیک دارد. این طراح چت هوشمند (چت بات) مجهز به یک ماشین یادگیریست، پایگاهی از داده ها که توسط یک الگوریتم مشخص تجزیه و تحلیل میشوند.

خواندن مطالب جالب زیر به شما پیشنهاد میشود : 

تمام آنچه که میبایست راجع به چت باتها بدانید

چت بات و فروش آنلاین

ربات هوشمند چت