چرا استفاده از چت باتها (حتی در قالب کریسپ و رایچت) در تجارت آنلاین ضروریست ؟

16/11/2019

امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت اکثر فروشگاه ها و کسب و کارها، سازمانها و شرکت های بزرگ و کوچک برای ارتباط هر چه بیشتر و بهتر با مشتریان خود وب سایتهای خود را راه اندازی کرده اند و بخش بزرگی از ارتباطاتشان از طریق همین وب سایتها رقم میخورد. حال تصور کنید که با داشتن یک نماینده و مشاوری آگاه و همیشه آنلاین با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید و همواره آنان را راهنمایی کنید! چهد لذتی برای کاربران خود رقم میزنید و آنان را تبدیل به مشتریان دائم خود خواهید کرد.

 ترکیب هوش مصنوعی و ماشینهای چت همچون کریسپ Crisp ، چت باتها  را تبدیل به ابزارهایی توانمند برای شرکتها کرده است. در اینجا چند نمونه از مزایای ادغام چت باتهای هوشمند و اپراتورهایی همچون کریسپ  Crisp و رایچت میپردازیم.

  • کاهش حجم کار برای نیروهای انسانی توسط چت باتها حتی در قالب کریسپ Crispو رایچت : کارکنان فروشگاه های بزرگ و همچنین شرکتهای چند ملیتی حتما با این مساله روبرو شده اند که پاسخگویی به خیل عظیم سوالات مشتریان مستلزم وقت و حوصله ی فراوان است و در میان پرسشها، همواره سوالات تکراری، درخواستهای راهنمایی، دریافت مشاوره، چگونگی استفاده از محصول یافت میشود و اگر کارکنان بخواهند تمام وقت خود را صرف پاسخگویی به سوالات کنند از انجام بقیه ی امور باز میمانند و از سویی دیگر عدم رسیدگی به درخواستهای مشتریان آنان را دلسرد از خرید کرده و مشتریان بالقوه ی خود را از دست خواهید داد. برای این منظور چت باتهای هوشمندی که بر روی اپراتورهایی همچون کریسپ Crisp و رایچت نصب میشوند راه حل بینظیری برای این مشکل خواهند بود. چت بات ها حتی باوجود کریسپ  Crispو رایچت کمک حال شما هستند و پیچیده ترین درخواستهای مشتریان را تحلیل کرده و به شایستگی به آن پاسخ میدهند.
  • 24 ساعته در دسترس بودن چت باتها حتی در قالب کریسپ Crispو رایچت : ممکن است بعضی از مشتریان ساعت 4 صبح سوالی در زمینه محصولات شما به ذهنشان برسد و بپرسند یا حتی از کشوری دیگر که در نیکره ی دیگر زمین قرار دارد سوال خود را بپرسند. درین صورت زیباترین اتفاق برای کسب و کار شما آن است که مشتری همان لحظه پاسخ خود را دریافت کند و این میسر نخواهد بود جز با کمک از چت بات ها (بویژه چت بات های هوشمندی که در قالب کریسپ  Crispو رایچت میتوانند کار کنند).
  • چت باتها (حتی در قالب کریسپ Crisp  و رایچت ) بهترین ابزار برای بازاریابی هستند : با استفاده از چت باتها میتواند محصولات برند خود را خیلی بهتر از پیش به فروش برسانید و اهداف بزرگتری را در سر بپرورانید وقتی که دستیاری (سفیر) قابل در اختیار دارید. چت باتها (حتی در قالب کریسپ Crispو رایچت) ابزارهایی غدر برای بازاریابی هستند که حتی میتوانند اصول اولیه ی بازاریابی محصول، نحوه ارائه خدمات، اجاره و غیره را در اختیار شما قرار دهند.
  • چت باتها (حتی در قالب کریسپ Crispو رایچت) و ایجاد تجربه ی دوستی با مشتریان شما : در تجارت الکترونیک و فروشگاه های آنلاین، چت باتها به هدف راهنمایی مشتریان، دادن مشاوره به آنان، معرفی محصولات و همچنین خدمات پس از فروش  بکار میروند. این شما هستید که انتخاب میکنید که آیا چت باتها را در کسب وکار خود بکار ببرید و از مزایای آن استفاده کنید و از مجموعه ی بزرگ مشتریان بالقوه موجود در بازار استفاده کنید یا نه؟
  • منبع بینهایتی از اطلاعات در وجود چت باتها (قابل نصب در قالب کریسپ Crispو رایچت) : چت باتها هر آنچه را که مشتریان از آنها میپرسند دقیقا بخاطر میاورند و هر بار با پرسیدن سوالات مرتبا باهوشتر میشوند. فرقی نمیکند از این رباتهای هوشمند در چه قالبی استفاده کنید : کریسپ، رایچت، فیسبوک، تلگرام و... چت باتها اطلاعات مربوط به کاربران را برای کارمندان شما ارسال کرده و میتوانید برای مشتریان خود فایلی جداگانه تشکیل داده و و علایق و ترجیحاتشان را بهتر بشناسید چرا که چت باتها تمامی دیالوگ های خود را با مشتریان بخاطر سپرده و در حافظه ی خود ذخیره و طبقه بندی میکند.

خواندن مطالب جالب زیر به شما پیشنهاد میشود :

چگونه چت باتها زندگی شما را دستخوش تغییر میکنند ؟

سرویس محاوره هوشمند

چت بات و فروش آنلاین